top of page

חטיבת גולני 14, חדרה, ישראל

+972 - 549913881

צוות המרפאה

ORIS.jpg

מנהל הקליניקה

בוריס מורוז

מומחה לאוסטאופתיה (D.O) 

נכון להיום, אחד המומחים המנוסים ביותר בתחום האוסטאופתיה והשיקום בישראל.

"בטיפולים שאני מבצע, אני משתמש בשילוב שיטות הטיפול המודרניות ביותר: אוסטאופתיה, דיקור (אורטופדי) יבש, טיפול בגלי הלם, תרפיית גרסטון (טיפול בכלים מכניים שונים הפועלים על נקודות הדק בשרירים ובגידים) וכדומה. שיטות אלו ושילובן מאפשר טיפול יעיל, במקרים חסרי סיכוי לכאורה. מגיעים אלי הרבה מטופלים עם צורות חמורות של אוסטאופיטים (זיזים במשטחים הצדדיים של החוליות, הגורמים להצרות של המרווחים הבין חולייתיים ולחץ על שורשי העצבים), עקמת S בדרגה גבוהה, בקעים בין-חולייתים ומחלות רבות אחרות.

הבעיה העיקרית שמטרידה את המטופלים היא כאב חריף וכרוני, כאב מתיש, שלעיתים מוביל את המטופלים לנקוט בצעדים נואשים ביותר.

הלקוחות הקבועים שלי הם אנשים שהומלצו להם התערבויות כירורגיות, 

השזורות בתופעות לוואי מסוכנות עבורם, שלעיתים לא משיגות את התוצאות הרצויות, או טיפול תרופתי קבוע לשיכוך כאב, הפוגע בכליות, בכבד ובמערכת העיכול. ככלל, אם אני מתחייב למטופל, לרוב אני משיג תוצאות חיוביות.

ההתמדה בפתרון בעיות המטופלים וההחלטה, בסופו של דבר, לפתוח מרפאה פרטית קשורה ישירות לחוויה קשה שחוויתי בילדותי.

IMG_6965.jpg

חמש שנות לימודי הראשונות, בבית הספר היסודי, חלפו בעיר קונדרובו שברוסיה. המורים והתלמידים בבית הספר, באופן בוטה, עוינים כלפי. בתור ילד, בהתחלה, היה לי קשה להבין במה העניין אך מהר מאוד הבנתי שהיחס המזלזל, הבידוד וקריאות הגנאי מתייחסות ללאום שלי – לעובדה שאני יהודי.

האתנחתא היחידה שמצאתי הייתה בבית הספר למוזיקה שם למדתי לנגן על אקורדיון כפתורים ושם גם פגשתי את המורה האמיתי הראשון שלי, אפשר לומר המנטור. שם, לראשונה, נתקלתי במושגים הרמוניה, קצב ויופי – לא רק במוזיקה אלא גם בחיים עצמם.

המשכתי לפתח את הידע הזה, עברתי מכלי לכלי עד ששלטתי באקורדיון, בגיטרה ובכלים נוספים. היכולת להבין הרמוניה וקצב היא שעזרה לי לפתח את דרכי העיקרית – דרך הלוחם והמרפא.

לאחר מספר שנים משפחתי עברה לעיר ז'לובין (אז הרפובליקה הסובייטית הבלורוסית). שם לראשונה התחלתי להתעניין (בצורה די אינטנסיבית) בטכניקות עיסוי וטיפול בידיים ובאומנויות לחימה. גם כאן ראיתי את אותם המושגים - הרמוניה, קצב, יופי - וכך במעבר מסגנון לסגנון הלוחם שבי נולד.

לאחר לימודי החובה התקבלתי (בשנת 1989) למחלקה לפיזיוטרפיה באוניברסיטת לסגפט בלנינגרד. במקביל ללימודים אלה, התעניינתי רבות בתחום הוואליאולוגיה, ושיטות העיסוי הידניות. גיליתי את המדיטציה ובאופן די אינטנסיבי המשכתי לפתח את דרכי בתחום אומנויות הלחימה.

עם עלייתי לישראל עברתי קורס הסמכה במכון וינגייט והתחלתי לעבוד כמאמן אומנויות לחימה באחת היחידות המובחרות  של צבא ההגנה לישראל. לאחר השירות הצבאי התחלתי בלימודי רפואה, במקביל, במהלך השנים 1994 עד 1998, המשכתי להתמקד גם בתחום אומנויות הלחימה והפכתי למאמן מאוד מוכר ונדרש בתחום. 

במהלך השנים הבאות (עד 2007) זכיתי במספר רב של תחרויות, מקומיות ובינלאומיות. כל זה נעשה במקביל ללימודי הרפואה. המחשבה על לבחור רק באחת הדרכים הייתה זרה לי.

בשנת 2001, לאחר שסיימתי בהצלחה את בית הספר לסיעוד המשכתי בלימודי שיקום אורתופדי.

במהלך עבודתי במרפאת השיקום המשכתי ללמוד ולהתפתח, ללא הרף, ולבסוף גיבשתי שיטה ואז הבנתי שהגיע הזמן להתחיל בפרקטיקה רפואית פרטית.

 

גם היום אני ממשיך לשפר את כישורי. בשנים האחרונות למדתי בבית הספר לאוסטאופתיה בלונדון וקיבלתי את התואר דוקטור לאוסטאופתיה (D.O). תוך שילוב כל הטכניקות שלמדתי ויישום הידע שצברתי לאורך השנים, אני מטפל בהצלחה בחולים הסובלים מהפרעות ותסמונות כאב הקשורות בהפרעות במערכת השלד והשרירים.

 

המדע אינו עומד במקום. אני, באופן קבוע, עוקב אחר מחקרים חדשים, משתתף בקורסי המשך והשתלמויות ברחבי העולם.

לדוגמה, ברגע שלמדתי על קיומה של "מיטת הפלאים", מיד רכשתי אותה. מיטת טיפולים זו מאפשרת לי לטפל במקרים קשים במיוחד שלא ניתן לטפל בהן בשיטות אחרות, לבצע מניפולציות שונות, לבצע מוביליזציית מפרקים בכל זווית אפשרית עם דיוק של עד כמה מילימטרים. טיפול זה מאפשר למנוע, עבור מטופלים רבים, את הצורך בהתערבות כירורגית.

 

לאחרונה התחלתי להשתמש בטכניקות טיפול משולבות: אוסטאופתיה ודיקור יבש.

השילוב בין שיטות אלו הוא היעיל ביותר, נכון להיום, לטיפול בתסמונות כאב חריפות וכרוניות והפרעות בתנועת מפרקים. בישראל רק כירופרקטורים ספורים משתמשים בשיטת טיפול זו.

אני מאמין שרופא צריך להיות לא רק בעל רישיון ממשרד הבריאות הישראלי וביטוח רפואי מקצועי, אלא גם בעל ניסיון מוכח בטיפול שהוא מבצע.

קיימים הרבה מטפלים אלטרנטיביים ללא השכלה רפואית פורמלית שאין להם רישיונות וביטוחים. אך הבעיה העיקרית היא שהם גורמים נזק אדיר לחולים, לעיתים אפילו נזק בלתי הפיך שעלול להוביל למוות ולמעשה דבר זה נעשה ללא אחריות משפטית כלשהי. אנשים פונים אלי, לאחר שקיבלו "טיפול" מסוג זה עם מקרים קשים ביותר, כולל אוסטאופיטים שבורים, קרעים ברצועות וגידים וכו.

לפני שאתם מסכימים לעבור טיפול יש לבדוק שאכן מדובר במומחה מוכח ומדופלם, שניתן לסמוך עליו ושעבורו הרצון לעזור והמוניטין חשובים הרבה יותר מהרווח הרגעי.

לדוגמא, בעיות ביציבה או עקמת מפצה אינן דורשות שום התערבות – יש צורך רק במכלול תרגילים גופניים כדי למתוח ולחזק את השרירים.

האינדיקציה היחידה ליצירת קשר עם אוסטיאופתים היא כאב!

 

מעבר למרפאה הפרטית שלי אני מקבל חולים בקופת חולים לאומית. לצערי, התורים מלאים חודשים רבים קדימה, וכרגע הרבה יותר קל לקבוע פגישה במרפאתי הפרטית. יש לי הסכם עם מספר חברות ביטוח שמכסות את עלויות הטיפול במידה ניכרת.

ברצוני להוסיף - אנשים עם אבחנה שגויה של מיגרנה נוטים, לרוב, לסבול מסיבות אחרות לחלוטין. אם למטופל אין מה שנקרא "הילה" (נקודות מהבהבות מול עיניו, תחושות של ריחות שונים וכו), סביר להניח שאין מדובר במיגרנה אלא בכאבי ראש כתוצאה ממתח מצטבר בעקבות צביטת העצב האוציפיטלי למשל.  במקרה זה אני יכול לעזור לאדם להיפטר מכאבי הראש שמייסרים אותו."

מערך תעודות-10.jpg
bottom of page